• Szerokość
    • Rozmiar treści

Trwają prace przy budowie miejskiej stacji paliw w Stalowej Woli. Inwestycja jest realizowana na terenie należącym do Miejskiego Zakładu Komunalnego, tuż przy zajezdni autobusowej.

W wyniku przeprowadzonego przetargu nieograniczonego umowę na realizację inwestycji wygrała firma Siga Serwis Sp. z o.o. z Radzionkowa. Dokumenty finalizujące umowę podpisano 10 września b.r. Pierwsze prace związane z inwestycją ruszyły dzień później, kiedy to rozpoczęła się rozbiórka starej stacji i demontaż dystrybutorów paliwowych. 20 września na plac budowy trafił  zbiornik główny, mogący pomieścić 36 tysięcy litrów paliwa. Równocześnie zbrojone są tereny pod sześć stanowisk tankowania. Zakończenie prac planowane jest na koniec listopada bieżącego roku.

Szczegółowy zakres inwestycji obejmuje rozbiórkę budynków kolidujących z projektowanymi obiektami i rozbudowę istniejącej stacji paliw. Nowa stacja wyposażona będzie w samoobsługowe terminale płatnicze. W planach jest również modernizacja placu manewrowego z miejscami postojowymi dla samochodów osobowych i autobusów.

Koszt inwestycji to ponad 2,2 mln. złotych brutto.

Do góry