• Szerokość
    • Rozmiar treści

W Stalowowolskiej Strefie Gospodarczej trwa nabór do drugiej edycji zajęć w Akademii Druku 3D. W roku poprzednim skorzystało z nich ponad 80 dzieci w wieku od 10 do 14 lat. W bieżącym roku szkolnym oferta została poszerzona o poziom dla uczniów zaawansowanych.

Projekt edukacyjny pod nazwą „Akademia Druku 3D” ruszył jesienią ubiegłego roku. Trwające 6 miesięcy kreatywne zajęcia pozalekcyjne z wykorzystaniem edukacyjnego oprogramowania do projektowania przestrzennego oraz drukarek 3D cieszyły się dużym zainteresowaniem stalowowolskich dzieci.

Siedziba Akademii Druku 3D mieści się przy ul. Kwiatkowskiego 9 (Stalowowolska Strefa Gospodarcza) i dysponuje 8 stanowiskami komputerowymi, oprogramowaniem oraz 6 drukarkami 3D. Zajęcia odbywają się w małych, maksymalnie 8 osobowych zespołach. Na cały, sześciomiesięczny cykl szkoleniowy składa się łącznie 48 godzin (2 godziny lekcyjne w tygodniu).

Uczestnictwo w zajęciach pozwala na zdobycie podstawowych umiejętności m.in. w zakresie prostego modelowania i rzeźbienia przestrzennego, właściwego przygotowania plików do druku 3D w tzw. slicerach, sposobów pozyskiwania projektów do druku oraz obsługi skanera i drukarek 3D. Najambitniejsi uczniowie mają także możliwość zbudowania od podstaw drukarki 3D oraz poznania bardziej zaawansowanych technik druku 3D takich jak: projektowanie konstrukcji kratownicowych,  prototypowanie, podstawy elektroniki, zastosowanie przełączników krańcowych. Wszystko to oferuje uczestnikom poziom II warsztatów Akademii, który został wprowadzony w tym roku szkolnym. Koszt uczestnictwa w zajęciach (8 godzin lekcyjnych/miesięcznie) na każdym poziomie to 90 zł za miesiąc.

Osoby, które chcą wiedzieć więcej o ofercie Akademii zapraszamy w sobotę 6 października do Samorządowego Liceum Ogólnokształcącego przy ulicy Wojska Polskiego. W ramach Stalowowolskich Spotkań z Fantastyką w godzinach od 11.00 do 18.00 przy stoisku Akademii czekać będą gry planszowe, bitewne, puzzle i łamigłówki wydrukowane w pracowni Akademii.

Szczegółowe informacje o Akademii Druku 3D, a także formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie  www.akademiadruku3d.org/ oraz pod numerem telefonu 511 440 885 lub adresem e-mail: kontakt@akademiadruku3d.org.

Serdecznie zapraszamy 🙂

Do góry