• Szerokość
    • Rozmiar treści

Zakończył się kolejny sezon systemu rowerów miejskich w Stalowej Woli. Do końca tygodnia rowery znikną z ulic miasta.

W okresie od 21 marca do 31 października 2021 rowerzyści pokonali dystans 157 tysięcy kilometrów, rowery były wypożyczone ponad 64 tysiące razy. Najwięcej wypożyczeń odnotowaliśmy w czerwcu (10 555) i w sierpniu (10 245). System zarejestrował blisko 6 tysięcy użytkowników, w tym 1300 osób to nowi użytkownicy systemu.

Osoby korzystające z rowerów miały do dyspozycji 12 stacji rowerowych od osiedla Rozwadów po osiedle Hutnik. Do wyboru wśród 120 rowerów miejskich były rowerki dziecięce, tandemy, cargo i rowery standardowe z fotelikiem dla dziecka.

Pierwsze 30 minut jazdy użytkownicy mogli podróżować za darmo, a dalsza opłata wynosiła 5 gr za minutę użytkowania.

Rowery firmy Orange &Roovee powrócą na ulice Stalowej Woli w marcu 2022 roku na okres 3 miesięcy. W ten sposób zrekompensowany zostanie czas, kiedy to w okresie pandemii 2020 roku, system wystartował trzy miesiące później, a więc w czerwcu 2020 roku.

Dziękujemy wszystkim sympatykom systemu i użytkownikom rowerów miejskich w Stalowej Woli, zwłaszcza tym którzy użytkowali je zgodnie z przeznaczeniem, a także tym mieszkańcom Stalowej Woli, którzy zgłaszali wszelkie nieprawidłowości, wskazywali miejsca rowerów porzuconych i uszkodzonych.

Fot.Stacja rowerowa na osiedlu Hutnik w Stalowej Woli.
Do góry