• Szerokość
    • Rozmiar treści

W Zakładzie Oczyszczania Miasta trwają przygotowania do tegorocznego sezonu zimowego. Przeprowadzony został przegląd techniczny sprzętu akcji zimowej, zamontowano pługi do piaskarek, a magazyny uzupełnione zostały o dodatkowe ilości soli i piasku.

Oficjalnie o rozpoczęciu Akcja Zima decyduje zleceniodawca, czyli Miasto Stalowa Wola, ale sprzęt i zasoby ludzkie pozostają w gotowości od pierwszych przymrozków.

– Dysponujemy 15 pojazdami technicznymi. Do realizacji tegorocznej Akcji Zima planujemy zadysponować pracowników, którzy będą obsługiwać pługopiaskarki, ciągniki, a także pracowników, którzy ręcznie wspomagać będą działania związane z odśnieżaniem, zwłaszcza na chodnikach i w miejscach do których pojazdy nie będą w stanie dotrzeć. Nad tym wszystkim czuwać będzie całodobowa obsługa dyspozytorska – Małgorzata Bednarz, kierownik Zakładu Oczyszczania Miasta MZK.

W tym roku pracownicy Zakładu Oczyszczania Miasta odśnieżać będą gminne drogi o łącznej długości ok. 150 km, ok. 400 tys. m2 chodników, ścieżek rowerowych, parkingów gminnych i osiedlowych, a także 190 przystanków. Drogi gminne odśnieżane będą w II, III, IV standardzie Zimowego Utrzymania, tj. rozpoczęcie odśnieżania i posypywania odbywać się będzie do 1 godziny od rozpoczęcia opadów lub wystąpienia śliskości, gołoledzi, a po ustaniu opadów na usunięcie śniegu i śliskości pracownicy mają do 4 godzin.

Z przykrością informujemy, że MZK nie będzie odpowiadać za drogi, chodniki i pasy drogowe w granicach administracyjnych Miasta Stalowa Wola zarządzane przez Zarząd Dróg Powiatowych, a więc za ulice: Al. Jana Pawła II, Staszica, Energetyków, Poniatowskiego, Popiełuszki, Mickiewicza, Żwirki i Wigury, Czarnieckiego, Niezłomnych, Klasztorna, Przemysłowa, Bojanowska, Jagiellońska, Dąbrowskiego, Ogrodowa, KEN (odcinek od ronda Patrioty do ronda im. Ks. Jerzego Warchoła). Wszelkie uwagi na stan tych dróg podczas zimy prosimy kierować do Zarządu Dróg Powiatowych w Stalowej Woli.

Podobnie jest z ulicami KEN, Al. Jana Pawła II (odcinek od ronda Patrioty do Górki) Chopina, Brandwicka, za stan których odpowiada Zarząd Dróg Wojewódzkich. Uwagi na temat chodników i parkingów należących do Spółdzielni Mieszkaniowej należy zgłaszać do administacji osiedli.

Na stronie MZK Stalowa Wola już aktywowana została zakładka Akcja Zima – na której znajduje się kontakt do dyspozytorów AZ, u których można zgłaszać interwencje związane ze stanem dróg i chodników podczas nadchodzącej zimy.

Wykaz ulic obsługiwanych przez służby MZK Sp. z o.o
I kolejność: Al. Jana Pawła II (odcinek do Górki Rozwadowskiej), Bojanowska (odcinek od Ofiar Katynia do ul. Kwiatkowskiego), Brandwicka (odcinek od Sandomierskiej do Trasy Podskarpowej), C.O.P., Floriańska, Grabskiego, Graniczna, Hutnicza, Karnaty (odcinek od Granicznej do Brandwickiej) Krzywa, Kwiatkowskiego, 11-go Listopada – tunel, Narutowicza, Ofiar Katynia, Okulickiego, Orzeszkowej, osiedlowa k/Bazyliki, Polna – wiadukt drogowy, Rozwadowska, Rynek Rozwadów, Sandomierska, Siedlanowskiego, 1-go Sierpnia, Skoczyńskiego, Solidarności, Wojska Polskiego, Wolności, Wyszyńskiego.
II kolejność:Osiedle Śródmieście, Centralne, Młodynie, Poręby, Skarpa, Pławo, Lasowiaków, Zatorze, Podlesie, Widok, Rozwadów, Piaski, Hutnik.
III kolejność:Charzewice, Energetyków, Swoły, Zasanie.
Do góry