• Szerokość
    • Rozmiar treści
Jaka Wielkanocne przy rondzie głównym.

Wiosna to czas wzmożonej pracy dla zakładów: Oczyszczania Miasta i Zieleni Miejskiej. Na ulicę Stalowej Woli codziennie wyjeżdżają zamiatarki oraz brygady ręczne, których zadaniem jest oczyszczenie ulic i chodników z nadmiaru piasku, błota i śmieci. Kolejność sprzątania prowadzona jest według ustalonego harmonogramu, zaczynając od ulic głównych, a następnie tereny osiedlowe miejskie.

Jednocześnie trwają nasadzenia wiosenne. Bratkami obsadzone zostały większe skwery. Kolorowy motyl z kwiatów „usiadł” na górce Parku Miejskiego, nowe aranżacje zobaczyć można przy ulicy Hutniczej, na placu przed Kinem Ballada, na rondzie Energetyków i w pojedynczych doniczkach na terenie miasta. Równolegle przycinane są drzewa i mniejsze krzewy, a gleba na dużych rondach przygotowywana jest do nowych upraw.

Nowe drzewa i krzewy zasadzone zostały w pasie drogowym przy ulicy KEN. Lipy drobnolistne, jabłonie, dęby bezszypułkowe oraz krzewy rokitnika znalazły swoje nowe miejsce w pasie oddzielającym ulicę KEN, tuż za pomnikiem Patrioty. Docelowo w miejscu tym zasadzonych zostanie kilkaset różnego gatunku krzewów.

Do góry