• Szerokość
    • Rozmiar treści

Nie 1 kwietnia, a 30 marca 2024 r włączony zostanie VI sezon roweru miejskiego z konsorcjum Orange&Roovee, które świadczyć będzie obsługę systemu do 2027 roku.

Rowery miejskie stanowią uzupełnienie strategii zrównoważonego transportu miejskiego, jaką Stalowa Wola realizuje konsekwentnie od kilku lat poprzez m.in.: wymianę taboru miejskiego przewoźnika na autobusy elektryczne. Rower jest zatem istotnym elementem rozwoju oferty elektromobilności w transporcie zbiorowym. Pozwala w szybki, tani i ekologiczny sposób przemieszczać się po mieście.

Warunkiem korzystania z sytemu rowerowego w Stalowej Woli jest zainstalowanie aplikacji mobilnej oraz wniesienie opłaty początkowej dla nowych użytkowników systemu (10 złotych). Podobnie jak w poprzednich sezonach pierwsze 30 minut jazdy będzie darmowe, następnie naliczana będzie kwota za minutę przejazdu wynikająca z tabeli opłat. Prosimy użytkowników o zwracanie szczególnej uwagi na stan rowerów wypożyczanych i niezwłoczne zgłaszanie w systemie uwag dotyczących technicznych usterek lub uszkodzeń roweru. Przy zwracaniu rowerów do stacji – należy dokładnie zamknąć zasuwę na tylnym kole i upewnić się czy aplikacja odnotowała moment zakończenia naszego przejazdu. Pozwoli to uniknąć naliczania dodatkowych opłat za przejazd na naszym koncie. W sytuacjach problemowych przy wypożyczaniu i zwracaniu rowerów pomocą służy infolinia Roovee, której numer widnieje na tablicy informacyjnej każdej stacji rowerowej i w aplikacji Roovee 22 300 51 19.

W Stalowej Woli użytkownicy będą mieli do dyspozycji 150 rowerów na 15 stacjach rowerowych w tym: 125 rowerów standardowych, 10 z fotelikami dla dzieci, 10 rowerków dziecięcych i 5 tandemów.

W celu zminimalizowania zniszczeń rowerów, rozbudowana została tabela kar finansowych dla osób dewastujących rowery miejskie. Zachęcamy użytkowników do przeczytania regulaminu przez rozpoczęciem wypożyczenia i przypominamy, że instytucją właściwą do kierowania uwag i skarg użytkowników jest infolinia Roovee.

Systemowi roweru miejskiego w Stalowej Woli dedykowana jest strona https://www.stalowawola.bike/ Tegoroczny sezon rowerowy potrwa do 31 października.

Lokalizacja stacji rowerowych w sezonie 2024:

1. MDK, Plac Piłsudskiego

2. Park Miejski, ul. Narutowicza

3. Huta-obok Ambulatorium

4. Jana Pawła II – Górka

5. Hala Targowa, ul. Okulickiego

6. Rondo KEN

7. Bazylika

8. Błonia Nadsańskie

9. Osiedle Hutnik, ul. Wańkowicza

10. Siedlanowskiego

11. Czarnieckiego

12. Rozwadów Rynek

13. Park Zimnej Wody

14. Osiedle Piaski

15. Biblioteka

Statystyki sezonu 2023:

Ilość wypożyczeń w sezonie 2023 – 96 401
Dystans – 276 098,37 km
Najwięcej nowych użytkowników zarejestrowało się na starcie sezonu: w kwietniu – 370 osób, 350 w maju i 310 w lipcu. W sezonie 2023 przybyło 1701 nowych użytkowników.
Najwięcej wypożyczeń system odnotował: czerwiec – średnio 544 wyp/dziennie, maj/lipiec i sierpień –500 wyp/dziennie. Najwięcej kilometrów wykręconych zostało w maju – 32 600 tys.

Stacja na osiedlu Piaski
Do góry