• Szerokość
    • Rozmiar treści

W Pałacu Prezydenckim w Warszawie 10 października 2023 roku odbyła się uroczystość wręczenia statuetek i certyfikatów przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę w XV edycji Konkursu „Pracodawca Przyjazny Pracownikom”. Wśród nagrodzonych znalazł się Miejski Zakład Komunalny w Stalowej Woli.

Wniosek o przyznanie certyfikatu Zarządowi Spółki złożyła Organizacja Zakładowa NSZZ Solidarność przy MZK w Stalowej Woli.

Konkurs „Pracodawca Przyjazny Pracownikom” ma na celu promowanie pracodawców, którzy wyróżniają się w zakresie przestrzegania przepisów prawa pracy, w szczególności poprzez stabilność zatrudnienia, przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i higieny pracy oraz prawa do zrzeszania się w związki zawodowe. Jest to jedyny taki konkurs, w którym kandydatów do nagrody zgłaszają sami pracownicy zrzeszeni w Związku Zawodowym „Solidarność”.

W uzasadnieniu złożonym przez pracowników spółki znalazły się zapisy: MZK Sp. z o.o. w Stalowej Woli powinien otrzymać certyfikat za doskonałą sprawność menedżerską, stabilność zatrudnienia, kulturę pracy, coroczne podnoszenie pensji, umiejętność wsłuchania się w problemy pracowników i wprowadzenie pozytywnych zmian w Zakładowym Układzie Zbiorowym. Firma inwestuje w rozwój kompetencji pracowniczych, dba o integrację załogi oraz odważne stawia na innowacyjne rozwiązania gwarantujące stały, stabilny rozwój. W okresie pandemicznym pracownicy otrzymali finansowe dodatki w postaci tarcz covidowych  i antyinflacyjnych.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wręczenia statuetek w Pałacu Prezydenckim.

Do góry