• Szerokość
    • Rozmiar treści
  • Home
  • /
  • Telewizja
  • /
  • Naukowy Dzień Dziecka z MZK i SSG. Zobacz materiał filmowy.

Edukacyjne pokazy fizyczne, wycieczki po parku maszynowym IT i SSG, tworzenie wydruków w technologii 3D, oglądanie floty MZK, miasteczko rowerowe z rowerami miejskimi i wiele innych atrakcji czekało dziś na dzieci ze stalowowolskich szkół, które wzięły udział w „Naukowym Dniu Dziecka z MZK i SSG”. Było twórczo, aktywnie i wesoło.

To wszystko w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Dziecka. Trzygodzinny blok programowy wypełnił dzieciom czas po brzegi. Młodzi stalowowolanie brali udział w widowiskowych eksperymentach naukowych, zwiedzali laboratoria i hale produkcyjne Inkubatora, samodzielnie drukowali przedmioty w technologii 3D, zasiadali za kierownicą autobusu. Specjalnie dla nich powstało miasteczko rowerowe, było malowanie buziek i zamykanie w mydlanej bańce. A wszystko to odbyło się na obiektach Inkubatora Technologicznego, przy ulicy Kwiatkowskiego. To tam powstać ma niebawem siedziba Stalowowolskiej Strefy Gospodarczej, która tworzyć będzie warunki do gospodarczego rozwoju miasta, pomagać przedsiębiorcom i wspierać rozwój startupów.

Od pewnego czasu naszym zadaniem jest pełnienie roli instytucji otoczenia biznesu, wspierającej młodych przedsiębiorców oraz lokalną gospodarkę. Dlatego też naszą misją, stało się budowanie kompetencji technologicznych i biznesowych mieszkańców miasta. W dzisiejszym, szczególnym dniu, chcieliśmy rozbudzić w uczniach stalowowolskich szkół zainteresowanie naukami technicznymi i przyrodniczymi  oraz technologią druku 3D” – mówi Anna Pasztaleniec, zarządzająca MZK.

Zabawa poprzez eksperymentowanie z fizyką, czy chemią to także okazja, by zachęcić dzieci do pogłębiania wiedzy i tym samym „wychowywać” przyszłe pokolenia stalowowolskich inżynierów, naukowców i przedsiębiorców, którzy w Stalowej Woli stworzą miejsca pracy i będą mieć wpływ na wzrost lokalnej gospodarki.

   

Do góry