• Szerokość
    • Rozmiar treści

W związku z napływającymi skargami kierowców odnośnie złego stanu dróg i chodników powiatowych w Stalowej Woli – Miejski Zakład Komunalny informuje, że nie odśnieża chodników i pasów drogowych w granicach administracyjnych Miasta Stalowa Wola zarządzanych przez Zarząd Dróg Powiatowych, tj.: Al. Jana Pawła II, Staszica, Energetyków, Poniatowskiego, Popiełuszki, Mickiewicza, Żwirki i Wigury, Czarnieckiego, Niezłomnych, Klasztorna, Przemysłowa, Bojanowska, Jagiellońska, Dąbrowskiego, Ogrodowa, KEN (odcinek od ronda Patrioty do ronda im. Ks. Jerzego Warchoła).

Wszelkie uwagi dotyczące stanu tych dróg podczas zimy, należy kierować do Zarządu Dróg Powiatowych w Stalowej Woli pod numer 15 844-46-31. Jednocześnie prosimy Pana Starostę Powiatu Stalowowolskiego o niezwłoczne wysłanie na drogi powiatowe – służb odpowiedzialnych za odśnieżanie, aby umożliwić w miarę bezpieczne poruszanie się pieszych i pojazdów mechanicznych.

Informujemy również, że służby akcji zima MZK pracują w terenie całodobowo. Na terenach gminnych w ruchu ciągłym po ulicach jeździ 10 pojazdów odśnieżających oraz posypujących jezdnie i chodniki, a także zespoły do ręcznego odśnieżania przystanków, schodów i miejsc trudno dostępnych dla sprzętu mechanicznego. Do działań AZ zadysponowanych zostało w ten weekend 50 osób, w tym kierowców sprzętu odśnieżającego, dyspozytorów i zespoły odśnieżające ręcznie. Uwagi mieszkańców odnośnie odśnieżania terenów gminnych przyjmujemy pod numerem: 608-090-406.

Zespół ZOM

Do góry