• Szerokość
    • Rozmiar treści
  • Home
  • /
  • Aktualności
  • /
  • Zapisz się na bezpłatną lekcję pokazową. Trwa rejestracja chętnych na zajęcia Akademii Druku 3D.

O co chodzi z Akademią Druku 3D?

MZK Stalowa Wola Sp. z o.o. uruchomił projekt edukacyjny pod nazwą „Akademia Druku 3D”. W tym celu zakupione zostały specjalne drukarki i urządzenia do obsługi Akademii. O tym, jak wyglądają można było się przekonać podczas minionego weekendu, w czasie którego Akademia Druku 3D była jednym z wystawców Familijnego Pikniku Naukowego. Stoisko odwiedziło wielu gości, którzy zgłosili chęć uczestnictwa dzieci w zajęciach, a te ruszają lada moment. Najpierw jednak w Akademii odbędą się bezpłatne lekcje pokazowe, tak by zapoznać rodziców i dzieci z tematyką zajęć, technologią i oprogramowaniem, oraz podstawą programową lekcji.

Czego uczymy w Akademii Druku 3D?

Same zajęcia trwać będą 6 miesięcy. Skierowane są do uczniów w wieku 10 – 14 lat. Odbywać się będą od 16 października 2017 roku do 30 kwietnia 2018 roku w siedzibie Akademii Druku 3D przy ul. Kwiatkowskiego 9, która dysponuje 8 stanowiskami komputerowymi, oprogramowaniem oraz 6 drukarkami 3D. Zajęcia odbywać się będą w małych, maksymalnie 8 osobowych zespołach. Na cały, sześciomiesięczny cykl szkoleniowy składa się łącznie 48 godzin (2 godziny lekcyjne). Uczestnictwo w zajęciach pozwoli na zdobycie podstawowych umiejętności m.in.
w zakresie prostego modelowania i rzeźbienia przestrzennego (TinkerCAD, 123Design, Scultris), projektowania parametrycznego z elementami programowania (OpenSCAD), właściwego przygotowania plików do druku 3D w tzw. slicerach, sposobów pozyskiwania projektów do druku oraz obsługi skanera i drukarek 3D. Najambitniejsi uczniowie będą mieli także możliwość zbudowania od podstaw drukarki 3D oraz poznają bardziej zaawansowane techniki druku 3D.

Aby wziąć udział w bezpłatnych zajęciach wprowadzających, wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.akademiadruku3d.org lub osobiście w siedzibie Akademii Druku 3D, przy ulicy Kwiatkowskiego 9 (budynek SSG, dawnego IT), pok. nr 121.

Do góry