• Szerokość
    • Rozmiar treści
Kącik rzeczy używanych

W okresie przedświątecznym budzi się w nas potrzeba pomocy drugiemu człowiekowi. Chętniej wspieramy akcje charytatywne, dzielimy się tym co mamy. Koniec roku to także czas zakupowego szaleństwa. Sklepy kuszą promocjami, a w domach przybywa sprzętów i urządzeń nowszego typu. To doskonała okazja by wesprzeć potrzebujących, oddając zbędne sprzęty domowe do stalowowolskiego Kącika Rzeczy Używanych.

Zachęcamy do odwiedzania naszego lokalnego punktu. Czasem to, co jednych już nie cieszy, innym może sprawić olbrzymią radość. Okres przedświąteczny to czas remontów, porządków w domach i mieszkaniach. Zamiast wyrzucać stare meble i sprzęty, podarujmy je innym. Dla mieszkańców, którzy mają problem z transportem oferujemy możliwość odbioru urządzeń spod domu. Po uprzednim zgłoszeniu i umówieniu się pracownicy naszego zakładu zabiorą od Państwa te przedmioty czy urządzenia i oddadzą do kącika – zachęca Anna Pasztaleniec, prezes Miejskiego Zakładu Komunalnego, który uruchomił w maju wspomniany kącik.

Na bezpłatny odbiór sprzętów można umówić się dzwoniąc pod numer 15 642 62 36. Warto jednak wiedzieć, że zgłoszeniu nie podlegają rzeczy wielkogabarytowe typu wersalki, meble. Przedmioty, które zgłosimy, będzie odbierał pojazd typu melex i nie poradzi sobie z tak dużym ładunkiem. Można je jednak zawieźć do kącika własnym transportem.

Do tej pory do Kącika Rzeczy Używanych mieszkańcy przywieźli ponad 200 przedmiotów. Były to głównie meble i sprzęt AGD, takie jak miksery, mikrofalówki, czajniki. W okresie wakacyjnym trafiło tam sporo walizek, dziecięce foteliki, rowerki, zabawki. Wszystko to błyskawicznie znalazło nowych właścicieli. Warto więc oddać zbywające nam przedmioty, bo widać, że chętnych na towar „z drugiej ręki” nie brakuje – przekonuje prezes MZK.

Zasady funkcjonowania Kącika Rzeczy Używanych w Stalowej Woli są następujące: zdający bezpłatnie oddaje przedmioty, a nabywca zabiera je za darmo, wypełniając jedynie dokument nieodpłatnego nabycia. Jeśli przedmiot nie znajdzie nabywcy w ciągu trzech miesięcy, trafia do strefy odpadów i jest właściwie zagospodarowany. Do Kącika przyjmowane są przedmioty sprawne, nieuszkodzone, czyste, w dobrym stanie technicznym, niestwarzające zagrożenia dla użytkowników, takie jak: krzesła, tapczany, stoły, taborety, sofy, doniczki, zabawki, rowery, wyroby ceramiczne i szklane. Mogą to być także urządzenia elektroniczne i elektryczne, odkurzacze, wiertarki, kosiarki, a także sprzęt RTV i AGD.

Kącik Rzeczy Używanych zlokalizowany jest przy ulicy COP 38, a czynny jest w godzinach otwarcia Rupieciarni 2, czyli od 10.00 do 18.00 (wtorek-piątek) i od 8.00 do 16.00 (sobota).

dscf6580 dscf6578 dscf6575dscf6581

Do góry