• Szerokość
    • Rozmiar treści

Od środy 11 stycznia oraz 1,2 i 3 lutego pracownicy Zakładu Transportu prowadzić będą zbiórkę naturalnych choinek świątecznych. Wystarczy wystawić drzewko przed dom lub przyblokową pergolę śmietnikową. Choinki odbierane będą wraz z innymi bioodpadami. Można je też przewieźć do obu gminnych Rupieciarni.

Choinki cięte, których nie da się już posadzić pozbawione ozdób, bez worków i doniczek należy wystawiać na dzień przed odbiorem bioodpadów. Prosimy nie wrzucać ich do pojemników, a postawić przy pergoli lub ogrodzeniu domu. W styczniu pracownicy MZK odbierać je będą od 11 do 13 stycznia, a w lutym 1,2 i 3 dnia miesiąca– wyjaśnia Karolina Głogowska

Żywe drzewka trafią do zakładu przetwarzania odpadów, gdzie jako odpad biodegradowalny posłużą do produkcji stalowowolskiej Glebowitki, podobnie jak trawa czy liście. Choinki w donicach bez uciętych mocno korzeni polecamy posadzić w ogrodzie na działce lub przed blokiem. Sztuczne, zniszczone drzewka należy wrzucić do pojemnika na odpady zmieszane, a choinki sztuczne dużych rozmiarów najlepiej oddać do Rupieciarni.

Do góry