• Szerokość
    • Rozmiar treści

Miejski Zakład Komunalny Sp. z o.o w Stalowej Woli zakończył działania prowadzone w ramach Akcji Zima. Wraz z pierwszymi w pogodzie oznakami wiosny, pracownicy Zakładu Oczyszczania Miasta MZK rozpoczynają wstępne pozimowe sprzątanie miasta. Z zalegającego na drogach i chodnikach piasku i śmieci sukcesywnie sprzątane będą gminne drogi, chodniki, zatoki autobusowe i tereny zielone.

Prace prowadzone będą według ustalonego harmonogramu, choć uzależnione są także od warunków pogodowych. W poniedziałek planowana jest do porządkowania ulica Ofiar Katynia i sukcesywnie osiedla Śródmieście, Centralne, Młodynie, Poręby, Pławo, Skarpa, Flisaków, Lasowiaków oraz pozostałe osiedla. Życzyłbymy sobie, jak i bardzo duża rzesza mieszkańców, żeby władze powiatu stalowowolskiego częściej niż dwa razy do roku, zlecały sprzątanie terenów którymi zarządzają. A są to jedne z głównych ulic, takie jak Al. Jana Pawła II, ulice Staszica, Energetyków, Popiełuszki, Mickiewicza, Czarnieckiego, Żwirki Wigury, Poniatowskiego, Przemysłowa i Klasztorna. Obecnie, w pasach drogowym zalegają śmieci, które aż proszą się o uprzątnięcie, chociażby ze względów estetycznych – mówi Radosław Sagatowski, prezes zarządu MZK Sp. z o.o.

Zadania w ramach pozimowych porządków wykonywać będą brygady ręczne zakładu, a także sprzęt specjalistyczny, do którego w tym roku dołączyły dwie nowe, nowoczesne zamiatarki zakupione za ponad 1,5 mln złotych. 

Są to urządzenia wielozadaniowe, które pozwalają szybko i sprawnie posprzątać miejsca trudno dostępne i mocno zabrudzone np. plamami oleju, rdzą, gumą do żucia, czy odchodami zwierząt. Możliwość montażu dodatkowego osprzętu w tych pojazdach, pozwala na zastosowanie ich także do sprzątania i spryskiwania nawierzchni, mycia studzienek ściekowych, czyszczenia wysokociśnieniowego i zwalczania chwastów. Nowe zamiatarki przeszły już pierwsze testy na mieście i można je od dzisiaj oglądać podczas pracy w terenie.

Mieszkańców poszczególnych osiedli, prosimy o zwrócenie uwagi na znaki, informujące o planowanych pracach porządkowych i przestawienie swoich samochodów w miejsca nieutrudniające dojazdu zamiatarek do krawężników. W związku z mniejszym natężeniem ruchu ulicznego, część prac porządkowych na ulicach Stalowej Woli prowadzona będzie również w godzinach późnowieczornych.
W przypadku pytań prosimy o kontakt pod numerem: 15 842 34 11 wew.: 310, 333 (Zakład Oczyszczania Miasta MZK).

Do góry