• Szerokość
    • Rozmiar treści
Rupieciarnia 1 w Stalowej Woli
Punkt Selektywnej Zbiórki Surowców w Stalowej Woli.

Zapraszamy mieszkańców Stalowej Woli do udziału w kolejnej akcji edukacyjnej pod hasłem “Cebulki za odpady”, która odbędzie się w sobotę 19 listopada 2022 r. w godzinach 9:00-12:00 na terenie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (Rupieciarnia 1), ul. 1-go Sierpnia18 A. 

 Wymiana elektroodpadów na cebulki odbywać się będzie na następujących zasadach: 

– za każde 5 płyt CD lub 5 baterii – 1 cebulka kwiatowa; 

– za małe elektroodpady – 10 cebulek kwiatowych,  

– za średnie elektroodpady – 20 cebulek kwiatowych,  

– za duże elektroodpady – 30 cebulek kwiatowych 

Inicjatywa realizowana wspólnie z wydziałem Ochrony Środowiska Urzędu Miasta jednym z projektów programu„Modelowe Rozwiązania na Trudne Wyzwania” – Plan rozwoju Lokalnego i Instytucjonalnego Stalowej Woli finansowanego ze środków norweskich.

Mieszkańcy mogą przynosić w tym dniu do naszej Rupieciarni elektroodpady takie jak: baterie, płyty CD, telefony komórkowe, żelazka, suszarki, czajniki elektryczne, tostery, mikrofalówki, odkurzacze, kosiarki, laptopy, telewizory, pralki, lodówki itp., a w zamian otrzymają cebulki kwiatowe tulipana, szafirek, narcyza trąbkowego, jaskiera i krokusa botanicznego (cebulki będą wręczane losowo). 

 Biorący udział w akcji otrzymają także materiały informacyjne na temat odbioru i zasad segregacji odpadów. Do zobaczenia w MZK.

Do góry