• Szerokość
    • Rozmiar treści

W niespełna rok po włączeniu komunikacji miejskiej w struktury MZK, flota autobusowa Zakładu Komunikacji Miejskiej powiększyła się o nowy, niskopodłogowy miniautobus marki: Karsan Jest. Pojazd zabiera „na pokład” 25 osób, oferując 16 miejsc siedzących i 9 stojących. Autobus na podwoziu Fiata Ducato charakteryzuje się niskim zużyciem paliwa na poziomie 12 litrów na 100 km.
W naszych, miejskich barwach prezentuje się wyjątkowo ładnie. Sprawdzić to można osobiście, bo już od soboty 29 października „mini-busik” wyjedzie na trasę, by przewozić pasażerów w „gorącym” okresie wzmożonego ruchu ulicznego.

dscf6280  dscf6269 dscf6264

Ale to nie jedyny nowy nabytek naszej spółki. Już niebawem na placu manewrowym ZKM zaparkują dwa, nowiutkie autobusy MiniCity LF, z silnikiem Mercedes-Benz 516, które w ramach wygranego przetargu wyprodukował dla nas sanocki Automet. Te niskopodłogowe minibusy, umożliwiają podróż łącznie 30 pasażerom. Wejście na pokład jest możliwe dzięki jednej parze dwuskrzydłowych drzwi odskokowych. Oba pojazdy będą bardzo bogato wyposażone. Pierwszy z nich mogliśmy podglądnąć na kieleckich targach Persontrafik, gdzie nasz stalowowolski autobus miejski zdjęty prosto z linii produkcyjnej,  firmował stoisko producenta. Flotę Miejskiego Zakładu Komunalnego oba pojazdy powiększą w grudniu, wchodząc w skład 35 autobusów stalowowolskiej komunikacji miejskiej.

autobus-2 autobus-1

Fot.Automet

Więcej o naszym autobusie na targach przeczytasz tutaj:   http://www.infobus.pl/automet-na-targach-persontrafik-2016_more_88603.html

Do góry