• Szerokość
    • Rozmiar treści

Stalowowolski system roweru miejskiego rozstał rozszerzony o cztery nowe stacje rowerowe. Można je znaleźć: na Rozwadowskim Rynku, w okolicach Parku Zimnej Wody, na Osiedlu Piaski i przy miejskiej Bibliotece. Jest to uzupełnienie systemu roweru miejskiego, który ruszył 1 kwietnia, użytkownicy mają więc do dyspozycji 150 nowych rowerów na 15 stacjach rowerowych, wśród nich do wyboru 125 rowerów standardowych, 10 z fotelikami dla dzieci, 10 rowerków dziecięcych i 5 tandemów.

– Rowery miejskie pełnią ważną rolę w systemie komunikacji miejskiej, nie tylko uzupełniają transport zbiorowy ale też go odciążają, poszerzając jednocześnie ofertę dla mieszkańców i gości. Już wczesną wiosną jest sporo zapytań o start systemu, a więc rowery są ofertą funkcjonalną, która trafiła w oczekiwania użytkowników – mówi Radosław Sagatowski, prezes Miejskiego Zakładu Komunalnego.

Od początku kwietnia system odnotował 5 000 przejazdów i 160 nowych użytkowników (7800 użytkowników ogółem). Tegoroczny sezon rowerowy potrwa do 31 października 2023. Użytkowników zachęcamy do przeczytania regulaminu przez rozpoczęciem wypożyczenia i przypominamy, że instytucją właściwą do kierowania uwag i skarg jest infolinia Roovee, której numer widnieje na tablicach przystankowych stacji rowerowych  22 300 51 19.

Stacja rowerowa Rozwadów

Stacja systemu rowerowego na osiedlu Piaski


W wyniku procedury przetargowej na obsługę systemu rowerów miejskich w Stalowej Woli, najkorzystniejszą okazała się  oferta konsorcjum firm: Orange Polska S.A. i Roovee S.A. Usługa będzie świadczona przez 4 lata, do 31 października 2026 roku. Warunkiem korzystania z sytemu rowerowego w Stalowej Woli jest zainstalowanie aplikacji mobilnej oraz wniesienie symbolicznej opłaty początkowej dla nowych użytkowników systemu (10 złotych). Podobnie jak w poprzednich sezonach pierwsze 30 minut jazdy jest darmowe,następnie naliczana jest kwota zgodnie z tabelą opłat. Systemowi roweru miejskiego w Stalowej Woli dedykowana jest strona www. stalowawola.bike/.
K.G

Do góry