W środę, 4 stycznia w auli Politechniki Rzeszowskiej, odbyło się spotkanie dla osób, które zgłosiły chęć uczestnictwa w projekcie „Mikroinstalacje OZE w Gminie Stalowa Wola”. Zostały na nim przedstawione szczegółowe kryteria udziału w programie zarówno finansowe, formalno-prawne, jaki techniczne.
Na pytania wnioskodawców odpowiadali pracownicy Miejskiego Zakładu Komunalnego, technicy – specjaliści od instalacji OZE, a także prezydent Stalowej Woli – Lucjusz Nadbereżny, jako przedstawiciel gminy – wnioskującej o dotacje z RPO. Do końca stycznia b.r. osoby, które złożyły komplet dokumentów lub są zainteresowane montażem instalacji na przedstawionych warunkach mają czas na ostateczną decyzję. W przypadku jej braku, należy złożyć pisemną rezygnację z udziału w projekcie (osobiście lub droga pocztową) w siedzibie budynku MZK, przy ulicy Komunalnej 1.
Do połowy lutego b.r. podpisane będą wszystkie umowy z mieszkańcami, którzy deklarują udział w projekcie, tak by kompletny wniosek Urzędu Gminy mógł wpłynąć do Urzędu Marszałkowskiego w wyznaczonym terminie do 2 marca 2017 r. O dacie i miejscu podpisania umowy, mieszkańcy będą informowani telefonicznie. Do tego czasu w każdej posesji, sprawdzone zostaną warunki techniczne instalacji (solarów lub paneli fotowoltaicznych), a mieszkańcy poznają szacunkowy wkład finansowy, który będą ponosić w związku z realizacją inwestycji.
Osoby, które są zainteresowane złożeniem wniosku o montaż instalacji z OZE, mogą to zrobić do 10 stycznia w siedzibie MZK (ul.: Komunalna 1), na I piętrze, pokój nr 13, od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00. Szczegółowych informacji można zasięgnąć również pod numerem telefonu: 15 842 34 11, wew.359 lub 511 440 885 oraz pisząc na e-mail: jsajur@mzk.stalowa-wola.pl.
– Walczymy o wielomilionową dotację, która pozwoli na objęcie kilkuset gospodarstw domowych zasilaniem energii ze słońca. Ponad 600 domów w Stalowej Woli będzie miało szansę zakupić instalacje za kilkadziesiąt procent jej wartości. Docelowe korzyści to przede wszystkim oszczędności w domowych budżetach oraz poprawa ochrony środowiska. Nie jest jednak tajemnicą, że konkurencja jest ogromna i każdy dodatkowy punkt możliwy do zdobycia, będzie miał kluczowe znaczenie w momencie przyznawania środków – mówi prezydent miasta Lucjusz Nadbereżny.
W związku z tym mieszkańców, którzy spełniają kryterium ubóstwa energetycznego, bardzo prosimy o pobranie dokumentów (wniosek poniżej) i przekazanie do Miejskiego Zakładu Komunalnego. Daje to możliwość uzyskania dodatkowych punktów w ostatecznym punktowym bilansie.
Poniżej zamieszczamy prezentacje ze spotkania, zawierające podstawowe informacje techniczne dotyczące montażu OZE.
Decyzja o otrzymaniu środków zapadnie w drugiej połowie roku. Tylko kompletne przygotowane dokumenty mają szansę zdobyć punkty, zapewniające otrzymanie środków.
Dokumenty do pobrania:
oświadczenie ubóstwo energetyczne.doc
Oświadczenie_dotyczące_zasiedlenia_budynku_nowowybudowanego
Prezentacje do pobrania:
Zielona Gmina kolektory
Zielona Gmina Foto