• Szerokość
    • Rozmiar treści
UM SSG Kuźnia przedsiębiorczości

Kilkadziesiąt wyremontowanych, wyposażonych w media biur czeka na lokatorów, którzy zawodową przyszłość chcą związać ze Stalową Wolą. W budynku pod dawnej dyrekcji HSW od 1 kwietnia rusza Kuźnia Przedsiębiorczości, funkcjonująca w ramach Stalowowolskiej Strefy Gospodarczej Miejskiego Zakładu Komunalnego. W świeżo wyremontowanych pomieszczeniach miejsce do prowadzenia biura znaleźć mogą, młodzi przedsiębiorcy oraz osoby fizyczne planujące rozpocząć swoją działalność w naszym mieście.

Na drugim piętrze zabytkowego budynku znajduje się 20 pomieszczeń biurowych jedno lub wielopokojowych, strefa do coworkingu, czyli osiem stanowisk pracy z dostępem do Internetu, wynajmowanych na określony czas, a także pokój do podpisywania umów i sala konferencyjno-szkoleniowa. W ofercie Kuźni jest również usługa adresu internetowego dla podmiotów gospodarczych i outsourcing obsługi biurowej tzw. Wirtualne Biuro. Trwają prace remontowe nad przygotowaniem zaplecza socjalnego wraz ze strefą relaksu dla lokatorów.

Procedurę naboru do inkubowania w StSG określa specjalny regulamin, a wybór przedsiębiorcy na lokatora zatwierdzi komisja oceniająca. O przyjęcie ubiegać się mogą zarówno osoby fizyczne posiadające pomysł na biznes jako podmioty niezarejestrowane oraz przedsiębiorcy działający na rynku nie dłużej niż 3 lata mający status przedsiębiorstwa MŚP, jako podmioty zarejestrowane. Oferta Kuźni dedykowana jest przedsiębiorcom o innowacyjnych charakterze działalności i to właśnie podmioty z branży IT, które wykażą innowacyjny, nowatorki charakter swojego pomysłu na biznes lub powiązanie działalności ze środowiskiem naukowym otrzymają dodatkowe punkty w ocenie komisji. Wynajem pomieszczeń na preferencyjnych warunkach cenowych przysługuje również studentom i absolwentom stalowowolskich uczelni oraz kobietom. Każdemu lokatorowi pomagał przydzielony będzie opiekun biznesowy.

Dokumenty aplikacyjne na wynajem wszystkich oferowanych pomieszczeń można składać w biurze administratora Kuźni od 1 kwietnia b.r.
Szczegóły również na stronie internetowej www.ststrefa.pl i www.mzk.stalowa-wola.pl.
 Informacji udziela również Sekretariat Stalowowolskiej Strefy Gospodarczej pod numerem 15 814 91 90.

 

 

Do góry