• Szerokość
    • Rozmiar treści

Wakacje i lato to czas odpoczynku oraz beztroski. To okres urlopów od pracy i wytchnienia od nauki. Nie warto ich psuć nieoczekiwanym wydatkiem w postaci mandatu. A ten przytrafić się może, tym pasażerom komunikacji miejskiej, którzy nie zauważyli zmian w taryfikatorze opłat za przejazd komunikacją miejską. Obowiązują one od 1 lipca, a najważniejsze z nich to:

  • opłata za przewóz rowerów (za wyjątkiem rowerków dziecięcych). Wynosi ona dwukrotność ceny biletu normalnego (np. przewożąc rower tylko w strefie A lub tylko w strefie B należy skasować dwa bilety w cenie 2,20 zł, czyli 4,40, natomiast osoba przewożąca rower pomiędzy strefami zapłaci w sumie 6 złotych).
  • Osoby upoważnione do zniżek, płacą za siebie 50% ceny biletu normalnego, a od 2 lipca do ich grona dołączyli uczniowie pobierający naukę wyłącznie w cechach rzemieślniczych, nie dłużej niż do 21-go roku życia. Ulga obowiązuje przy okazaniu legitymacji uczniowskiej wydanej przez Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców w Stalowej Woli.
  • Zmieniają się również zasady przewozu zwierząt. Za przewożone zwierzę, jeżeli nie będzie ono znajdować się w koszu, klatce, słoiku itp., należy uiścić opłatę poprzez skasowanie odpowiedniego, normalnego biletu jednorazowego, a więc w zależności od strefy przejazdu 2,20 lub 3 złotych (opłacie nie podlegają psy przewodnicy osób niewidomych).

Informacje te dostępne są w nowym regulaminie przewozowym, z którym można się zapoznać na stronie www.mzk,.stalowa-wola.pl, na szybach za kierowcą w naszych autobusach, a także na monitorach w pojazdach komunikacji miejskiej.

Życzymy przyjemnej i komfortowej podróży komunikacją miejską 🙂

 

Do góry