• Szerokość
    • Rozmiar treści
Autobusy MZK

31 sierpnia z lawety zjechał ostatni elektryczny autobus marki Solaris, dostarczony na Zakład Komunikacji Miejskiej zgodnie z zamówieniem zrealizowanym w efekcie przetargu do projektu „Mobilny MOF Stalowej Woli”. Projekt o wartości 49,4 mln złotych, dofinansowany ze środków unijnych, a realizowany przez Gminę Stalowa Wola zakładał zakup:

• zakup 10 szt. autobusów elektrycznych (bezemisyjnych) i 9 szt. autobusów nisko-emisyjnych (spełniających normę EURO VI),
• zakup dynamicznej informacji pasażerskiej, obejmującą m.in. bilet elektroniczny, biletomaty, tablice informacyjne,
• przebudowę infrastruktury drogowej w celu poprawy jakości funkcjonowania systemu transportu publicznego poprzez budowę skrzyżowania w ruchu okrężnym w ciągu ul. Energetyków.

W ten sposób na zajezdni ZKM stoi 19 nowych, ologowanych w barwy miasta autobusów. Nasi pasażerowie na trasach stalowowolskiej komunikacji miejskiej mogą podróżować obecnie sześcioma autobusami marki Autosan, trzema – mniejszymi Mercedesami i czterema, elektrycznymi autobusami marki Solaris. Pozostałych sześć „elektryków”, wyjedzie na trasy stalowowolskiej komunikacji miejskiej, po testach przed odbiorczych. Każdy dostarczony naszej spółce nowy autobus, warunkach próbnej jazdy musi pokonać 500 km, następnie przejść procedurę odbioru od producenta i rejestrację pojazdu. Wszystkie te procedury powinny zakończyć się do końca bieżącego miesiąca.

Nowe autobusy to także – nowości dla naszych pasażerów. Biletomaty ulokowane wewnątrz autobusów pozwalają na samodzielny zakup biletu za gotówkę lub przy użyciu karty płatniczej. Ułatwia to znacznie pracę naszym kierowcom, którzy póki co pomagają w całej procedurze zakupu biletów. W tym celu, specjalnie z myślą o naszych pasażerach powstała multimedialna instrukcja obsługi biletomatów, która wyświetlana jest na monitorach wewnątrz autobusów.

Wszelkie uwagi i sugestie naszych pasażerów zawsze są mile widziane. Zapraszamy Państwa do wspólnego tworzenia bezpiecznej i nowoczesnej komunikacji miejskiej.

Do góry