• Szerokość
    • Rozmiar treści
Drzewko za makulaturę

Piękna pogoda zachęciła mieszkańców powiatu stalowowolskiego do ustawienia się w kolejce przez naszymi punktami zbiórki makulatury już od godziny 6.30. Szeroki wybór roślin sprawił, że chętnych do odbioru sadzonek nie brakowało. Mimo to, ruch w Rupieciarni oraz w Zakładzie Mechaniczno-Biologicznego Przetwarzania Odpadów odbywał się płynnie. Tak jak w latach ubiegłych, w punktach zbiórki do dyspozycji uczestników akcji utworzono po trzy stanowiska wagowe.

Oczywiście jak zwykle podczas akcji „drzewko za makulaturę” nie mogło zabraknąć naszej Firmy, dla której ochrona środowiska jest jednym z priorytetów. Podczas akcji zebraliśmy około 20 ton makulatury. Niezmiennie dużym zainteresowaniem cieszyło się nasze stanowisko firmowe. Tu mieszkańcy mogli z nami porozmawiać o działalności MZK na rzecz lokalnej społeczności, o ekologii, a także o właściwym dla ochrony Naszej Matki Ziemi sposobie segregowania odpadów. Nie zabrakło również quizu, eko-krzyżówek, wykreślanej i rebusów, oczywiście  z nagrodami. Podczas trwania akcji informowaliśmy a także zachęcaliśmy mieszkańców Stalowej Woli o możliwości zamiany tradycyjnej faktury za wodę i ścieki na tzw. e-fakturę, której wybór pozwala na zaoszczędzenie znacznej ilości papieru a tym samym chroni środowisko.

Wszystkim, którzy zawitali do naszego namiotu  w minioną sobotę, serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę, gratulujemy wiedzy na temat właściwej segregacji odpadów, nawet tych problemowych i zapraszamy do odwiedzania naszych ścieżek edukacyjnych przez cały rok.

Do góry