• Szerokość
    • Rozmiar treści
Plakat - Bezpłatne odbieranie sprzętu

Niepotrzebna walizka, nielubiana zastawa, nigdy nieprzeczytana książka. Czasem to, co jednych już nie cieszy, innym może sprawić olbrzymią radość. Te niepotrzebne, ale działające i niezniszczone rzeczy oddać możemy innym poprzez stalowowolski Kącik Rzeczy Używanych, funkcjonujący przy Rupieciarni 2, przy ul. COP 38. Teraz o przedmiotach, które chcemy oddać innym możemy powiadomić nas telefonicznie.
Dzwoniąc pod numer 15 642 62 36 można umówić się na bezpłatny transport przedmiotów do kącika. Warto jednak wiedzieć, że zgłoszeniu nie podlegają rzeczy wielkogabarytowe typu wersalki, meble. Przedmioty, które zgłosimy, będzie odbierał pojazd typu melex i zwyczajnie nie poradzi sobie z tak dużym ładunkiem. Można je jednak zawieźć do kącika własnym transportem.
– Do tej pory do Kącika Rzeczy Używanych mieszkańcy przywieźli ponad 120 przedmiotów. Były to głównie meble i sprzęt AGD, takie jak miksery, mikrofalówki, czajniki. W okresie wakacyjnym trafiło tam sporo walizek, zdarzały się dziecięce foteliki, rowerki, zabawki. Wszystko to błyskawicznie znalazło nowych właścicieli. Warto więc oddać zbywające nam przedmioty, bo widać, że chętnych na towar „z drugiej ręki” nie brakuje – przekonuje prezes MZK.
Zasady funkcjonowania Kącika Rzeczy Używanych w Stalowej Woli są następujące: zdający bezpłatnie oddaje przedmioty, a nabywca zabiera je za darmo, wypełniając jedynie dokument nieodpłatnego nabycia. Jeśli przedmiot nie znajdzie nabywcy w ciągu trzech miesięcy, trafia do strefy odpadów i jest właściwie zagospodarowany. Do Kącika przyjmowane są przedmioty sprawne, nieuszkodzone, czyste, w dobrym stanie technicznym, niestwarzające zagrożenia dla użytkowników, takie jak: krzesła, tapczany, stoły, taborety, sofy, doniczki, zabawki, rowery, wyroby ceramiczne i szklane. Mogą to być także urządzenia elektroniczne i elektryczne, odkurzacze, wiertarki, kosiarki,
a także sprzęt RTV i AGD.
Kącik Rzeczy Używanych zlokalizowany jest przy ulicy COP 38,
a czynny jest w godzinach otwarcia Rupieciarni 2, czyli
od 10.00 do 18.00 (wtorek-piątek) i od 8.00 do 16.00 (sobota).

Do góry