• Szerokość
    • Rozmiar treści
  • Home
  • /
  • Wydarzenia
  • /
  • Akademia Druku 3D na obchodach 80-lecia powstania COP.

Wszystkich miłośników technologicznych nowinek, zapraszamy na stoisko Miejskiego Zakładu Komunalnego podczas sobotnio-niedzielnego Familijnego Pikniku Naukowego na stadionie MOSiR w Stalowej Woli. Będzie to idealna okazja do poznania technologii skanowania przestrzennego i samodzielnego montażu elementów. Od podstaw będziemy prezentować pełny proces druku 3D w technologiach FDM oraz SLA, a także szeroką gamę dostępnych na rynku surowców przeznaczonych do druku.

O co chodzi z Akademią Druku 3D?

MZK Stalowa Wola Sp. z o.o. uruchomił na początku września projekt edukacyjny pod nazwą „Akademia Druku 3D”. Zakłada on organizację trwających 6 miesięcy, kreatywnych zajęć pozalekcyjnych dla uczniów w wieku 10 – 14 lat z wykorzystaniem edukacyjnego oprogramowania do projektowania przestrzennego oraz drukarek 3D. W okresie od 12 września do 12 października 2017 roku, odbędzie się rekrutacja do udziału w projekcie. W tym czasie w stalowowolskich szkołach oraz w siedzibie Akademii Druku 3D odbywać się będą bezpłatne zajęcia pokazowe. Ich celem jest wprowadzenie  uczestników w świat druku 3D, zapoznanie z tematyką zajęć oraz technologią i oprogramowaniem, wykorzystywanym w trakcie zajęć. Zajęcia pozalekcyjne odbędą się
w terminie od 16 października 2017 roku do 30 kwietnia 2018 roku.

Czego uczymy w Akademii Druku 3D?

Siedziba Akademii Druku 3D mieści się przy ul. Kwiatkowskiego 9 (Stalowowolska Strefa Gospodarcza), która dysponuje 8 stanowiskami komputerowymi, oprogramowaniem oraz 6 drukarkami 3D. Odbywać się będą w małych, maksymalnie 8 osobowych zespołach. Na cały, sześciomiesięczny cykl szkoleniowy składa się łącznie 48 godzin (2 godziny lekcyjne). Uczestnictwo w zajęciach pozwoli na zdobycie podstawowych umiejętności m.in.w zakresie prostego modelowania i rzeźbienia przestrzennego (TinkerCAD, 123Design, Scultris), projektowania parametrycznego z elementami programowania (OpenSCAD), właściwego przygotowania plików do druku 3D w tzw. slicerach, sposobów pozyskiwania projektów do druku oraz obsługi skanera i drukarek 3D. Najambitniejsi uczniowie będą mieli także możliwość zbudowania od podstaw drukarki 3D oraz poznają bardziej zaawansowane techniki druku 3D (Meshmixer). Koszt uczestnictwa w zajęciach to 80/99 zł miesięcznie.

Zapisz się na bezpłatną lekcję pokazową

Nie jesteś przekonany? Chcesz dowiedzieć się więcej? A może nie wiesz, czy Twoje dziecko zainteresuje się tematyką projektowania i druku 3D? Zapraszamy do udziału w bezpłatnych zajęciach pokazowych w Akademii Druku 3D, które odbędą się w okresie od 12 września do 12 października 2017 roku.
Aby wziąć w nich udział, wystarczy zadzwonić pod numer  511 440 885 lub adresem e-mail: kontakt@akademiadruku3d.org

Więcej info także na stronie: http://ststrefa.pl/akademia-druku-3d/

Zapraszamy!

K.G.

Do góry